2434/241
Guillaume Coustou (f. 1677, d. 1746, kopi efter)
“Chevaux de marly”. Skulptur af forgyldt bronze. Betegnet Coustou. Cirka 1900. H. 28.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
890146 |