2435/134
Rokoko konsol af mintgrøn og guldstafferet træ, prydet med kæmninger, rocailler, blomster og bladværk, plade af hvidbroget marmor. 18. årh. H. 77. B. 68.
Limet ved samling i venstre side samt revne i træet. Brugsslitage. Ridser og mærker. Marmorplade med flere mindre kanthak.
Vurdering