2043/392
Ubekendt maler, 19. årh.
Kystparti med en gruppe mænd ved en grotte, som iagttager en robåd blive trukket på land. Usigneret. Olie på lærred. 29×37,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Minimale krakeleringer, afskalninger og overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag