1321/1501
Jin Nong, efter
Kinesisk vifte dekoreret i farver med grene, bær og kalligrafi, stempel sign. Akvarel og tusch på papir. Monteret på silke. 20. årh. Bagside med mærkat og laksegl. H. 18 cm. (vifte)
Papiret er gulnet, mindre huller.
Varia, 23. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud