1313/​243

Langbord af eg, under plade skuffe, gavlben hvorimellem fodsprosse. Delvis 18. årh. H. 78. L. 151. B. 62.

Restaureret. Nyere plade. Greb på skuffe mangler. Revner i træet. Ormehuller.

Ældre malerier og møbler, 25. marts 2013

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK