1313/243
Langbord af eg, under plade skuffe, gavlben hvorimellem fodsprosse. Delvis 18. årh. H. 78. L. 151. B. 62.
Restaureret. Nyere plade. Greb på skuffe mangler. Revner i træet. Ormehuller.
Ældre malerier og møbler, 25. marts 2013
Vurdering
Hammerslag