12014/​78 Vase af porcelæn med forgyldt dekoration på blå fond, dekoreret i farver med kvindeportræt i kartouche. Wiens mærke, men Tyskland, ca. 1900. H. 32.

Be­skriv­el­se

Vase af porcelæn med forgyldt dekoration på blå fond, dekoreret i farver med kvindeportræt i kartouche. Wiens mærke, men Tyskland, ca. 1900. H. 32.

Sælger oplyser

Vasen er i god stand uden skår.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

800 kr.

800 kr.
750 kr.