12014/78
Vase af porcelæn med forgyldt dekoration på blå fond, dekoreret i farver med kvindeportræt i kartouche. Wiens mærke, men Tyskland, ca. 1900. H. 32.
Vasen er i god stand uden skår.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag