12014/​78

Vase af porcelæn med forgyldt dekoration på blå fond, dekoreret i farver med kvindeportræt i kartouche. Wiens mærke, men Tyskland, ca. 1900. H. 32.

Vasen er i god stand uden skår.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK