2446/323
Svenske halvrundt skab af bemalet træ, front med buet dør. Gustaviansk form, 20. årh. og senere omlavet. H. 75. B. 47. D. 36.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering