1921/1124
Thor Selzer (f. 1925, d. 1989)
Kravesmykke af forgyldt sterlingsølv. L. 17 cm. 1960–1970erne.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Smykker, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag