2048/​733

Dansk møbeldesign

Skrivepult af mahognibejdset træ med opklappelig låg og skuffe samt løs penneskrin. 1980'erne. H. 118. B. 65. D. 48. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader under top

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag