1935/528
Mario Bellini (f. Milano 1935)
Par lænestole overpolstret med kraftigt sort skind. Model CAB 415. Udført og mærket hos Cassina. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. august 2019
Vurdering
Hammerslag