2048/​144

50 hollandske fliser af fajance, dekorerede i blå med arkitektur i landskaber. 19. årh. (50)

Større og mindre afslag. Afsklaninger. Brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK