2431/203
To hjerteformede hovedvandsæg af sølv, det ene indvendigt forgyldt og stemplet 800, det andet uidentificeret stempel. Ca. 1900. H. 6,8 og 7. Samt teske af sterlingsølv og emalje. 20. årh. Samlet vægt ca. 95 g. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler. Ene hovedvandsæg løs låg.
Vurdering