2439/275
Shigaraki tedåse af stentøj, cylindrisk form med lige skuldre, låg af udskåret ben. Sign. Jyuhou. Japan. 20. årh.s midte H. 7,5.
Mindre afslag under bunden - fra produktionen?
Vurdering