1950/​824

Ernst Voss

Standerlampestel med hvidlakeret stamme. Base af messing. Udført hos Voss. H. 150.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker, smuds og rustpletter. Greb med defekt flet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 10. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag