2440/839
Dan Sterup-Hansen (f. Sønder Jernløse 1918, d. 1995)
Figurer i sollys. Usign. Olie på lærred. 56×36.
Proveniens: Frode Folkvangs samling, Bruun Rasmussen auk. 614, 1995.
Krakeleringer.
Fra
i
Vurdering