1912/1574
Yu Huanwen
Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i farver med kat og tekst. Mærket delvis læsbar Qinxiang Study. Sen Qing. H. 29,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle brændingsfejl, mindre skår på rand.
Varia, 21. marts 2019
Vurdering
Hammerslag
38 bud