2250/662
Georg Poulsen (f. Tranehuse, Djursland 1911, d. Odense 1997)
Parti med huse. Sign. Gerog P. 60. Olie på masonit. 45×62.
Enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag