2118/​623

Mogens Vantore (f. København 1895, d. Helsinge 1977)

Opstilling med blomster. Sign. og dateret på bagsiden Vantore 69. Olie på lærred. 40×49.

Behov for let overfladerensning. Enkelte minimale krakeleringer.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

2.000 kr

Hammerslag

4.800 kr

25 bud

873515 4.800 kr
1064555 (Autobud) 4.600 kr
873515 4.400 kr
1064555 4.200 kr
873515 (Autobud) 4.000 kr
1064555 3.800 kr
873515 3.200 kr
1064555 (Autobud) 3.000 kr
873515 2.900 kr
1064555 (Autobud) 2.800 kr
873515 2.700 kr
1064555 (Autobud) 2.600 kr
873515 2.500 kr
1064555 2.400 kr
873515 (Autobud) 2.300 kr
1064555 2.200 kr
873515 1.850 kr
965920 (Autobud) 1.800 kr
873515 1.750 kr
965920 (Autobud) 1.650 kr
873515 1.600 kr
965920 (Autobud) 1.150 kr
873515 1.100 kr
965920 1.050 kr
825126 1.000 kr