2016/149
Stolpeskab af egetræ, rigt udskåret med engle, frugter og bladværk, front med skuffe og to låger. Barokform. 19. årh. H. 148. B. 67. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag