2032/113
Tre figurer af udskåret og patineret træ. Luba og Fang stil. H. 43–62. (3)
Proveniens: Peter Lassens, 1930–2019, samling.
Erhvervet hos Galleri Darrell i Pilestræde.
Brugsspor. Mindre revner i træet. Den største med afslag på fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag