2012/​354

Auguste Louis Mathurin Moreau, efter, 20.-21. årh.

Festende putti. Betegnet A. Moreau. Et par figurer af patineret bronze. H. 20. (2)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK