1843/13
Jeanna Maria Charlotta Bauck (f. Stockholm 1840, d. 1925)
Opstilling med en buket forårsblomster i en glasvase. Sign. Bauck Paris. Olie på lærred. 78,5×64,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag