2137/884
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 47. B. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag