2032/119
Et par italienske lampetter af grøn- og guldmalet træ og gesso, udskåret med kæmninger, hver med en lysarm med spyd. 19. årh. H. ekskl. spyd 47. (2)
Flere større reparationer. Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud