1937/1129
Perlemor-, koral- og agatring af 14 kt. guld prydet med fem udskårne kaméer af hhv. perlemor, koral og agat. Str. 57.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 11. september 2019
Vurdering
Hammerslag