2049/7040
Ceremoniel ske, udskåret træ. Ngbandi, D. R. Congo. H. 51.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling. Ex. John Tenney, Holland.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag