2442/​510

Dansk snedkermester

Tre-pers. sofa med ben af bekdset bøg. Sæde, ryg og sider betrukket med mønstret, lys uld. Udgået hos Georg Kofoed. L. 205.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Et bagben med afslag. Betræk med pletter, smuds og mindre defekter.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?