1503/856
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)
Spisebord med stel af eg og top af teak med to tillægsplader. Model 403. Udført hos Slagelse Møbelværk. H. 72. L. 150/260. B. 89. (3)
Litteratur: Bygge og Bo, Marts 1956, hæfte 1.
Købt af nuværende ejer ca. 1962.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, herunder mindre brændmærker på top. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 13. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
12 bud