2139/​2050

Heuer

Herrearmbåndsur af stål. Model Carrera, ref. 1153. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 12. Sølvfarvet urskive med stål indeks og sorte visere. Nyere rem af sort læder med orange stikninger. Urets diam. 39 mm. 1970'erne.

Nyserviceret.

Fremstår med alders- og brugsspor, herunder overfladiske ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 6. oktober 2021

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag