2432/926
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
Jørgen Bo (f. 1919, d. 1999)
“Louisiana”. Pendel af patineret kobber med plastgitter. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|