2041/804
Niels Borch Jensen (f. 1953)
“Dame ved sminkebordet” og “Nøgent par i en togkupé”. Sign. Niels Borch Jensen 71, 55/55 og Niels Borch Jensen 72, 55/59. To litografier i farver. Lysmål 52×42. (2)
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag