2131/​865

Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)

Wire reol af forkromet stål. Udført hos Fritz Hansen. H. 26. L. 60. B. 26.

Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og rust.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

500 DKK

Hammerslag

440 DKK

14 bud

440 DKK
420 DKK
400 DKK
380 DKK
360 DKK
(Autobud) 340 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK