2131/865
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
Wire reol af forkromet stål. Udført hos Fritz Hansen. H. 26. L. 60. B. 26.
Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og rust.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud