Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Interiør med en kvindelig model ved en stol. Sign. Jul. Paulsen og utydeligt dateret 19[??]. Olie på lærred. 61,5×51,5.
Renset i 2001. Mindre retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. november 2020
20 bud