2125/9010
Et par svenske lampetspejle af forgyldt træ, ovale rammer med gennembrudt bladværk, hver med en lysarm. Sverige, 19. årh.s midte H. 55. B. 37. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag