Foto endnu ikke klar
893/221
Et par franske Louis XVI stager af forgyldt bronze og hvid marmor med kvindelige figurer holdende en lysarm i form af blomstrende gren, runde hvælvede baser af hvid marmor. 19. årh.s første halvdel. H. 43. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag