2440/​918

Knud Færch (f. Brønderslev 1924, d. Sorø 1992)

“Rodello”. Et par lænestole af hvidlakeret træ, løs hynde med rosa uld. Udført hos Källemo, Sverige. 1970'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?