2039/31
Christian Thørrestrup (f. København 1823, d. sst. 1892)
Morgenbøn. Sign. C. Thørrestrup 1854. Olie på lærred. 53×40.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag