1946/413
Et par franske armstole af bemalet træ. Louis XVI form, 19. årh.s sidste halvdel. (2)
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Stel med brugs- og alderstegn. Moderne betræk og polstring; fin stand.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag