1949/​806

Anders Pehrson (f. 1912, d. 1982)

“Bumling”. Væglampe af messing. Udført hos Ateljé Lyktan, Åhus. H. 20. L. 30.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.000 DKK