822/694
Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)
Efterårsdag i Dyrehaven. Sign. Luplau Janssen. Olie på lærred. 62×81.
På bagsiden rester af udstillingsetiket.
Behov for overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 28. maj 2008
Vurdering
Hammerslag