2023/214
Manglebræt af træ med greb i form af hest og rigt udskåret med karvesnit samt datering 1737, derudover medfølgende rullestok. L. 57 og 52 cm. (2)
Afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag