2413/​543

Dansk design

Bordlampe af patineret messing, justérbar skærm. Udført 1940érne. H. 35.

Almindelig brugsslitage. Ridser, mærker og mindre buler. Testet og fungerer, men garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
4.000 DKK