2413/543
Dansk design
Bordlampe af patineret messing, justérbar skærm. Udført 1940érne. H. 35.
Almindelig brugsslitage. Ridser, mærker og mindre buler. Testet og fungerer, men garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag