2104/943
Louis Poulsen
Et par uplight bridge standerlamper af bruneret metal. Model nr. 4832. Udført hos Louis Poulsen. 1930'erne. H. 166. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afskalninger. Ene lampe med løs skærm med skævheder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud