2043/648
Petri Gissel (f. Grenå 1895, d. Høje Lønholt 1975)
Høstlandskab. Sign. Gissel. Olie på lærred. 86×110.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag