2032/​184

Fransk lampefod af delvis patineret bronze, støbt med blomstergrene i let relief og putto. Betegnet Aug.te Moreau. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. montering 23.

Støbefejl/manglende dekoration på side? Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK