2032/184
Fransk lampefod af delvis patineret bronze, støbt med blomstergrene i let relief og putto. Betegnet Aug.te Moreau. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. montering 23.
Støbefejl/manglende dekoration på side? Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag