2104/142
Alois Carigiet (f. Trun 1902, d. sst. 1985)
“Cognac Roffignac”. Tryksign. Carigiet 28. Litografisk vintageplakat i farver. Bladstørrelse 128×90. Uindrammet.
Lette håndteringsspor i form af bøjet hjørne og mindre rift i venstre side.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag