2045/302
Et par kinesiske alterstager tin, stammer i form af langlivstegn, prydet med agat. Qing ca. 1900. H. 34 cm. Senere indsatser af messing medfølger. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene base med buler. Ridser, Ene stage skæv
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
39 bud