2008/678
Jean Arp (f. Strasbourg 1887, d. Locarno 1966)
Udstillingsplakat fra Le Musée de Grenoble. Usign. Litografisk plakat i farver. Trykt hos Mourlot Pairs. Lysmål 68×51.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud