“Suhali Lockit” sæt bestående af taske af sølvfarvet læder med sølvfarvede beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme, lyst monogram stof for og hængelås med to nøgler. Matchende pung af sølvfarvet læder med sølvfarvede beslag, en udvendig lynlås lomme, et lynlås rum med en invendig lynlås lomme, en lomme, talrige kortpladser og sølvfarvet læder. H. 26 x B. 33 x D. 15 cm og pung H. 10 x B. 20 x D. 2 cm. 2007. (2)
To originale dustbags medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Taske fremstår med nogle ridser på læder og bund. God stand indvendigt. Alle mål er cirkamål.