11947/​44

Sølvtøjsskab af nødde- og rodtræ, udskåret med pilastre og mæanderbort. Front med to døre, bag hvilke rum og små skuffer. Forneden tre større skuffer, 19. årh.s sidste halvdel. H. 175. B. 95. D. 47.

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag